Združenie Zázračnej medaily

Združenie Zázračnej medaily funguje aj v našej farnosti. Zoznamy rodín – putovná kaplnka Panny Márie:

Kontaktná osoba: Barbora Voštiarová, tel. č. 0905 982 889.

O združení

ZZM bolo schválené pápežom Piom IX. dňa 21. júna 1847 na základe zjavení Panny Márie sv. Kataríne Labouré, ktoré mala v roku 1830. Zo začiatku malo iba miestny charakter – bolo založené pre Paríž (Dom sv. Lazára). 8. júla 1909 pápež sv. Pius X. schválil Združenie Nepoškvrneného Počatia Posvätnej medaily s univerzálnym charakterom pre celú Cirkev. Dal mu vlastné Štatúty a jeho vedenie zveril generálnemu predstavenému Misijnej spoločnosti a Spoločnosti dcér kresťanskej lásky.

Viac informácií nájdete na webovej stránke ZZM.

2021/05/24 – Požehnanie kaplniek vo farnosti Veľký Biel

Počas tohtoročnej Turíčnej nedele 23.5.2021 Pán obdaroval našu farnosť návštevou pátra Jozefa Garaja CM, ktorý počas sv. omše o 9.00 uviedol do života našej farnosti ZZM – Podomovú návštevu Panny Márie.

Slávnosť Turíc s požehnaním kaplniek pátrom Garajom CM bola plná milostí. Veď Ducha Svätého sme očakávali spolu
s Kráľovnou apoštolov, našou milujúcou Mamou. Pán zapálil srdcia našich farníkov cez príhovor pátra Garaja. Ďakujeme mu za povzbudenie, že nebeský Otec nás miluje aj napriek našim omylom a zanedbaniam vo výchove našich detí pri odovzdávaní viery. Neodsudzuje nás, ale pozýva nás odovzdať mu všetko cez Máriu s prosbou, aby On všetko uzdravil a napravil.

Už dnes nám nestačia 3 kaplnky. Prihlásili sa ďalšie rodiny, ktoré túžia zdieľať svoje životy v dôvernom rozhovore
s našou Mamou Máriou, tak ako to robila sv. Katarína Labouré.

2021/06/05 – Požehnanie 4. putovnej kaplnky vo farnosti Veľký Biel

Počas sv. omše na prvú júnová sobotu 5.6.2021 v našej farnosti  Veľký Biel pán farár Mgr. Gabriel Klenko posvätil
4. kaplnku Panny Márie ZZM. Táto kaplnka bude putovať v rodinách našej filiálky – Nová Dedinka.

Pán farár v modlitbe prosil, aby sa Panna Mária prihovárala za všetky duchovné a hmotné potreby, o ktoré budeme
jej prostredníctvom prosiť nebeského Otca.

Ako prvá rodina ju s radosťou prijala rodina Rusiňáková, ktorej  mama študuje teológiu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Nadobudnuté vedomosti počas štúdia a rast vo viere vďaka vyproseným milostiam prostredníctvom Panny Márie ďalej odovzdáva svojim deťom doma a aj v škole na hodinách náboženstva.

Vyprosujeme všetkým rodinám v ZZM aj vo farnosti, aby nás Panna Mária – naša Mama – učila a viedla k jej živému Synovi Ježišovi Kristovi.